Piotr Dobrowolski
W  związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu(16-22. 09.2018) dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy brały udział w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drogach,  postaw proekologicznych oraz warsztatach plastycznych podczas których wyplatały włóczką kolorowe wzory na szkolnym ogrodzeniu. Pomysł został zaczerpnięty z akcji "Bombardowania włóczką" przystanków. Powstałe instalacje: kolorowe kwiaty, latawce oraz od strony szkolnego parkingu: słońce, chmurka, dmuchawiec mają zwracać uwagę i zachęcać nas do pieszych wędrówek, pozostawienia samochodu i częstszego korzystania z roweru, miejskiej komunikacji. 
Zachęcamy nie tylko do zaangażowania się w akcję, ale także do ruchu na świeżym powietrzu, tym bardziej, że wrześniowa pogoda temu sprzyja.
Koordynatorki akcji: Bożena Poniewozik, Dorota Dąbrowska, Ewa Rycerz, Elżbieta Owczarek
 
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Powstanie Warszawskie 1944 zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Odchodzą od nas ostatni Powstańcy Warszawscy. Pokażmy im naszą wdzięczność, pamięć i szacunek w symboliczny sposób: poprzez napisanie i wysłanie kartki pocztowej z życzeniami od serca. Akcja w naszej szkole trwa do 26 września, ale jeżeli nie zdążysz to jeszcze do 2 października możesz wysłać indywidualnie kartkę on-line.

Zadanie dla ucznia:

Napisz kilka słów od siebie. Pamiętaj, że to właśnie one mają największą wartość. Zostaw też swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę do dowolnego Powstańca lub zaadresować ją do wybranego przez siebie – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem. Nazwiska i biogramy powstańców znajdują się na stronie www.bohateron.pl/powstancy

Zgłoś się do swojego nauczyciela historii. Otrzymasz kartkę pocztową, na którą przepiszesz życzenia, podpisz się (dowolne dane, może być tylko imię, klasa i miasto, może być więcej informacji). My, Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie, przekażemy kartkę do organizatora akcji „BohaterOn”, który dostarczy ją do adresata, czyli do Powstańca Warszawskiego.

Więcej o akcji: https://bohateron.pl/ lub u nauczycieli historii.

R.S.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Uwaga !

Prace wraz z wypełnionymi formularzami należy dostarczyć do świetlicy szkolnej (s.4) najpóźniej do dn. 26.09.2018.

Koordynator konkursu - Dorota Dąbrowska.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2018/2019 należy składać w terminie  do 21 września 2018 r. Informacje i dokumenty niezbędne do ubiegania się o stypendium na stronie Urzędu Marszłkowskiego.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 38 im. H. Sienkiewicza w Lublinie, które odbędzie się 20 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w Świetlicy na parterze.Prosimy o niezawodne przybycie.

Festiwal Legend Lubelskich

Pierwszy dzień wiosny kojarzy się ze słońcem, topieniem Marzanny i śpiewem ptaków. Tymczasem za oknem ciągle króluje zima. Dlatego w naszej szkole postawiliśmy na kreatywność uczniów i nauczycieli. Choć aura za oknem była raczej zimowa niż wiosenna uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych w radosnych nastrojach stawili się o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej

Lekcja pokazowa w 3a

W dniu 12.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa dla dyrektorów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół lubelskich na temat uczenia programowania uczniów na I etapie edukacji. Lekcję z uczniami klasy III a poprowadziła p. Marzena Pyda – długoletni, doświadczony nauczyciel SP38. Przygotowane zajęcia obserwowała jako przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty pani starsza wizytator Alicja Tynowska. Nauczyciel i uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i jak zaznaczyła pani wizytator w omówieniu zajęć – nauczyciel wykazał wielki profesjonalizm, a uczniowie wiedzę i zaangażowanie.

Czytaj więcej

„KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ”

Rok 2018 jest dla Polski czasem szczególnym. Obchodzimy w tym roku setna rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku tym w całym kraju odbywa się wiele przedsięwzięć, które mają na celu upamiętnienie tego wydarzenia i świętowanie niepodległości.

Czytaj więcej

Odkrywamy Stolicę

W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasy 4d i 4f wraz z opiekunami (p. Renatą Seroką, Pauliną Puto i Ewą Ryczek) oraz w towarzystwie rodziców udały się do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy, mimo pochmurnej aury, ruszyliśmy na starówkę. Odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza, posłuchaliśmy koncertu Chopina na jednej z ławeczek, oddaliśmy hołd poległym przy pomniku ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Potem udaliśmy się do Zamku Królewskiego na film o budowaniu pałacu królów.

Czytaj więcej