Piotr Dobrowolski
Kategoria:

rowerowa

          Jak co roku, rozpoczynamy procedurę zdobywania karty rowerowej w naszej szkole.

          Egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego odbędzie się w kilku terminach. Należy wybrać jeden z nich i zgłosić się z podpisanym przez rodzica oraz   wychowawcę arkuszem zaliczeń (dla tych ,którzy jeszcze nie otrzymali, (tu do pobrania).

Termin 1 –środa 23.05 godz.7.20 lub 8.00 sala 32

Termin 2 –czwartek 24.05 godz. 17.10 lub 17 .40 sala 32.

         Egzamin praktyczny planujemy wstępnie na 6 czerwca (kwestia pogody) Ostatecznie termin będzie podany dzień wcześniej. Ewentualne teoretyczne egzaminy poprawkowe odbędą się w poniedziałek 4.06 o godz.16.05 w sali 32 oraz we wtorek 5.06 godz.8.00 sala 32.

         Proszę o zapoznanie się z  "Procedurą zdobywania karty rowerowej" zamieszczonej na naszej stronie w menu Sport. Na stronach internetowych www.brd.edu.pl oraz 1000brd.pl uczniowie mogą spróbować swoich sił, sprawdzić swoją wiedzę oraz poćwiczyć teorię rozwiązując przykładowe testy.

Zapraszam i… powodzenia.

Tomasz Żak

Urszula Popielewicz
Kategoria:
Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

Zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 38 im. H. Sienkiewicza w Lublinie, które odbędzie się 24 maja 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w Świetlicy na parterze.

Prosimy o niezawodne przybycie.


 
Piotr Dobrowolski
Kategoria:

smakuj

           Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”.

        Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Czekamy na projekty:

  • wykonane dowolną techniką artystyczną (samodzielnie lub przy pomocy opiekuna),
  • w formacie A3 (wymiar przestrzenny: płaski),
  • które równocześnie przedstawiają przeciwstawne oblicza środowiska – skażone i wolne od zanieczyszczeń.

Do pracy należy dołączyć krótki opis pracy plastycznej, wskazując rodzaj przedstawionych zanieczyszczeń oraz sposób im zapobiegania (maks. 20 zdań).

Konkurs przeprowadzony będzie z podziałem na grupy wiekowe:

  • grupa 1 – klasy I-IV,
  • grupa 2 – klasy V-VIII.

 

Więcej informacji na temat konkursu na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego - (OTWÓRZ) 

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

999

        W dniu 12.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizował „Lekcje Zdrowia”. Lekcje przeprowadzono w uczniami dwóch klas piątych. Podczas warsztatów Pani dietetyk opowiedziała dzieciom o tym, jak ważne jest jedzenie zdrowej żywności, szczególnie ekologicznej, dla ich zdrowia, kondycji fizycznej oraz koncentracji. W trakcie lekcji dzieci mogły podzielić się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania jak również sporządzić przekąski owocowo-warzywne oraz naturalny napój miętowo- jabłkowy.

               Celem organizowanych przez KOWR „Lekcji zdrowia” jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, w kontekście produktów ekologicznych. Chodzi o to, aby dzieci już w młodym wieku świadomie wybierały te produkty, które są zdrowe, sezonowe, i które zapewnią im dietę bogatą w najlepsze składniki odżywcze.

               W dłuższej perspektywie chcielibyśmy budować przywiązanie dzieci, jako przyszłych konsumentów, do polskich produktów ekologicznych

Zapraszamy do galerii

Paulina Puto
Kategoria:

 

W krainie baśni

     Baśnie uczą nas właściwych postaw i zachowań. Jednak co robić, gdy ulubione baśniowe postacie zagubią się w innym świecie.

     Uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pani Paulina Puto przygotowali spektakl o psikusie, jaki postaciom z baśni zrobiły Wróżki Złej Mocy. W dniu 15.05.2018 r. o godz. 10:45 w dolnej świetlicy zebrali się uczniowie klas pierwszych, żeby wraz z wychowawcami obejrzeć etiudę teatralną pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”.

     Na początku pierwszoklasiści zostali przywitanie układem tanecznym do piosenki „Witajcie w naszej bajce”, który przygotowała pani Anna Słoboda. Następnie na scenę weszli narratorzy, którzy zapowiedzieli, że widzowie zobaczą nietypową historię. Potem dzieci poznały złe wróżki i skutki ich czarów. Okazało się, że Jaś i Małgosia trafili do bajki o Czerwonym Kapturku, Baba Jaga poleciała do krasnoludków, a Kot w butach zgubił Jasia. Na szczęście nad całym światem baśni króluje dobra Królowa Baja, która wprowadziła porządek i zdjęła czar Wróżek Złej Mocy.

     Od dziś dzieci mogą czytać tradycyjne książki, bowiem według naczelnej dewizy z krainy bajek w książkach jest zaklęcie do świata wiedzy.

     Na zakończenie aktorzy pożegnali się piosenką, w której wyrazili podziękowanie i nadzieję na kolejne miłe spotkanie.

Festiwal Legend Lubelskich

Pierwszy dzień wiosny kojarzy się ze słońcem, topieniem Marzanny i śpiewem ptaków. Tymczasem za oknem ciągle króluje zima. Dlatego w naszej szkole postawiliśmy na kreatywność uczniów i nauczycieli. Choć aura za oknem była raczej zimowa niż wiosenna uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych w radosnych nastrojach stawili się o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej

Lekcja pokazowa w 3a

W dniu 12.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa dla dyrektorów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół lubelskich na temat uczenia programowania uczniów na I etapie edukacji. Lekcję z uczniami klasy III a poprowadziła p. Marzena Pyda – długoletni, doświadczony nauczyciel SP38. Przygotowane zajęcia obserwowała jako przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty pani starsza wizytator Alicja Tynowska. Nauczyciel i uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i jak zaznaczyła pani wizytator w omówieniu zajęć – nauczyciel wykazał wielki profesjonalizm, a uczniowie wiedzę i zaangażowanie.

Czytaj więcej

„KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ”

Rok 2018 jest dla Polski czasem szczególnym. Obchodzimy w tym roku setna rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku tym w całym kraju odbywa się wiele przedsięwzięć, które mają na celu upamiętnienie tego wydarzenia i świętowanie niepodległości.

Czytaj więcej

Odkrywamy Stolicę

W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasy 4d i 4f wraz z opiekunami (p. Renatą Seroką, Pauliną Puto i Ewą Ryczek) oraz w towarzystwie rodziców udały się do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy, mimo pochmurnej aury, ruszyliśmy na starówkę. Odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza, posłuchaliśmy koncertu Chopina na jednej z ławeczek, oddaliśmy hołd poległym przy pomniku ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Potem udaliśmy się do Zamku Królewskiego na film o budowaniu pałacu królów.

Czytaj więcej