Radek Suski
Kategoria:

msza swieta zakonczenie roku szk 2017 2018 12

Dnia 21.06.2018 r. uczestniczyliśmy we Mszy św. w parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu na Poczekajce z racji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Mszy św. przewodniczył proboszcz O. Waldemar Grubka, a koncelebrował O. Andrzej Cebula. Dziękowaliśmy Bogu za Łaski otrzymane w tym roku szkolnym, którymi hojnie Pan Bóg nas obdarzył.

Drugą intencją tej Mszy św., była intencja dziękczynno-błagalna za O. Proboszcza, Który wkrótce, bo w lipcu, odejdzie do klasztoru do Warszawy. Swoją posługę w naszej parafii pełnił przez 12 lat. Dziękowaliśmy przede wszystkim za dar Jego kapłaństwa, za to, że prowadził nas do Boga.

Podczas Eucharystii śpiewała szkolna schola złożona z uczennic klas od trzecich do szóstych, której towarzyszył wiernie tato Agatki i Wojciecha, pan Grzegorz Rydz. Czytania i modlitwę wiernych czytali uczniowie klas VII – Mikołaj Brewczak i Jakub Kołtun.

Podziękowania i życzenia złożyły uczennice kasy IVf Maria Lewkowicz oraz Iga Bury, Pan Dyrektor Mirosław Wójcik, Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński oraz Pani Kamila Świderska – Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole. Podziękowano O. Proboszczowi za bardzo dobrą współpracę, obecność i towarzyszenie nam w ważnych dla nas momentach.

O. Proboszcz pożegnał także s. Laurę Zyzik pracującą 6 lat w naszej szkole oraz s. Iwonę Turowską, pracującą 2 lata. W nowym roku szkolnym, Siostry udadzą się do innych szkół w Częstochowie i w Zwoleniu.

Dziękujemy Wam Kochani za to, że byliście z nami, za uśmiech, radość i wielkie serce.

Życzymy Wam:

Miłości – by więcej kochać,

Ufności – by więcej wierzyć,

Pokoju – by żyć w zgodzie z Bogiem i innymi.

Niech Pan Wam błogosławi!

 

Zapraszamy do galerii

Festiwal Legend Lubelskich

Pierwszy dzień wiosny kojarzy się ze słońcem, topieniem Marzanny i śpiewem ptaków. Tymczasem za oknem ciągle króluje zima. Dlatego w naszej szkole postawiliśmy na kreatywność uczniów i nauczycieli. Choć aura za oknem była raczej zimowa niż wiosenna uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych w radosnych nastrojach stawili się o godz. 9:00 na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej

Lekcja pokazowa w 3a

W dniu 12.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa dla dyrektorów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół lubelskich na temat uczenia programowania uczniów na I etapie edukacji. Lekcję z uczniami klasy III a poprowadziła p. Marzena Pyda – długoletni, doświadczony nauczyciel SP38. Przygotowane zajęcia obserwowała jako przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty pani starsza wizytator Alicja Tynowska. Nauczyciel i uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze i jak zaznaczyła pani wizytator w omówieniu zajęć – nauczyciel wykazał wielki profesjonalizm, a uczniowie wiedzę i zaangażowanie.

Czytaj więcej

„KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ”

Rok 2018 jest dla Polski czasem szczególnym. Obchodzimy w tym roku setna rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku tym w całym kraju odbywa się wiele przedsięwzięć, które mają na celu upamiętnienie tego wydarzenia i świętowanie niepodległości.

Czytaj więcej

Odkrywamy Stolicę

W dniu 17 kwietnia 2018 r. klasy 4d i 4f wraz z opiekunami (p. Renatą Seroką, Pauliną Puto i Ewą Ryczek) oraz w towarzystwie rodziców udały się do Warszawy. Po przyjeździe do stolicy, mimo pochmurnej aury, ruszyliśmy na starówkę. Odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza, posłuchaliśmy koncertu Chopina na jednej z ławeczek, oddaliśmy hołd poległym przy pomniku ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Potem udaliśmy się do Zamku Królewskiego na film o budowaniu pałacu królów.

Czytaj więcej